ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6094 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rybičky 48 vydávají videoklip k písni s Markem Ztraceným

0 jsk 2.11.2020

Kapela Rybičky 48 představuje spolu se zpěvákem a skladatelem Markem Ztraceným skladbu Goodbye. Zpěvák a baskytarista Kuba Ryba ji popisuje jako píseň o přátelství, smrti, stáří, radosti ze života a smířením se se smrtí. „Je to po delší době vážnější písnička,“ říká. Videoklip k ní natočil režisér Ondřej Kudyn.

„Marka Ztraceného známe dlouho a víme, že si ze sebe umí udělat srandu. Já mu v klipu už také hrál, a tak přišla na řadu společná píseň. Navíc tohle je takový pěkný popík, takže by byl hřích nepřizvat k tomu prince český popový scény. Marek si napsal i jednu ze slok. Mám radost, že se do písničky zapojil i po tvůrčí stránce,“ dodal k písni.

Marek Ztracený potvrzuje, že jsou s kapelou z podobného těsta. „Kluci z Rybiček jsou kamarádi a má oblíbená kapela, které fandím. Tak nějak vedle sebe na festivalech dospíváme a stárneme. Už před časem jsme se bavili o tom, že spolu něco zkusíme. Kuba byl rychlejší a složil tuhle krásnou věc. Mezi tím, co mi ji poslal, a kdy jsme ji nahráli ve studiu, uběhlo zhruba 48 hodin,“ říká.

Videoklip zaštítili režisér Ondřej Kudyn a autor námětu Ondřej Brejška. „Po dlouhé době jsme nepsali scénář klipu. Oslovil nás nápad Ondry Brejšky z Poetiky o dvou důchodcích, kteří zdrhnou z domova důchodců a zavzpomínají na mladý léta. Režie se ujal Ondřej Kudyn a bylo velkou parádou, že do toho šli oba herci, které jsme si na ty role vysnili, Václav Knop a Oldřich Navrátil. Jsou to moc milí pánové a pořád veselí. Je radost se koukat na jejich herecký um. My jim nechali prostor a kapela společně s Markem se v klipu objeví jen v epizodní roli,“ popisuje Ryba.