ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16009 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rybičky 48 odehrály Corontena Show Live

0 jsk 21.4.2020

V sobotu 18. dubna proběhl v návaznosti na nynější situaci první placený livestream koncert v České republice. Odehrála jej skupina Rybičky 48. Tentokrát se nejednalo o živý přenos ze zkušebny nebo obýváku, ale o přenos plnohodnotného koncertu, i když bez diváků. Na rozdíl od běžných živých přenosů tento proběhl v sále, na klasickém pódiu s profesionálním ozvučením, osvětlením a pyro efekty, které ke kapele neodmyslitelně patří.

Na vstupném na stream koncert, na dárcovských DMS zprávách, ale i na peněžních darech, které diváci zaslali na účet Českého červeného kříže, se během vystoupení vybrala suma 733 757 Kč.

Kapela na to reaguje: „Je to fantazie, tohle jsme nečekali ani v těch nejbujnějších snech. Znovu jsme si ověřili, že čím dál víc lidí pochopilo, že pomáhat je normální, a že žádná pomoc shůry se nekoná a z těchto těžkých časů se prostě musíme dostat sami… a taky že parta kluků z Kutné Hory obklopená skvělými lidmi, a hlavně s úžasnou armádou fanoušků v zádech dokáže sakra velký věci.“

Cílem koncertu Rybiček 48 nazvaného Corontena Show Live bylo získat finanční prostředky a pomoci tam, kde je to nyní nejvíc potřeba. V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se koncert uskutečnil bez publika, s minimálním počtem technického a pomocného personálu. Koncert skupina odehrála zadarmo a celého svého honoráře se vzdala ve prospěch dobré věci. Veškerý čistý zisk bude poukázán Českému červenému kříži.