ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7383 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rozpadli se The Fratellis

0 Redakce 26.4.2010

Skotská kapela The Fratellis se po pěti letech rozpadla. Mediální spekulace o konci své kariéry potvrdila již na svých webových stránkách. „V současné době neplánujeme další spolupráci. Někdy to tak dopadne. Mince, Barry a já nahráváme, ale už ne jako The Fratellis,“ napsal zpěvák Jon Fratelli.

Od prvního dne, kdy jsme se dali dohromady, jsme neměli jasný plán,“ dodává baskytarista Baz Fratelli. „Věděli jsme, že budeme dobří, a tak jsme to zkusili. Nedávno se ukázalo, že stále umíme dělat hudbu, ne však už v jedné kapele.

Jon Fratelli ještě během aktivní existence The Fratellis pracoval na svém vedlejším projektu Codeine Velvet Club. Mince Fratelli se přidal k jedné heavymetalové kapele a Barry hodlá své hudební plány zveřejnit v nejbližších dnech.

The Fratellis vznikli ve Skotsku v roce 2005. Kromě tří uvedených členů kvarteto na koncertech doplňoval ještě kytarista a pianista Will Foster. První jejich album Costello Music vyšlo v září 2006 a v britské národní hitparádě se dostalo až na druhou příčku. Druhá deska Here We Stand se obchodech objevila v červnu 2008. Kapela koncertovala po celém světě, v roce 2007 získala Brit Award pro objev roku.

JŠp