ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11469 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rozpadlí Midnight Oil zahrají na památku obětí požárů

0 Redakce 25.2.2009

Šest let po definitivním rozpadu kapely se Midnight Oil znovu sejdou a vystoupí na benefičním koncertě, jehož výtěžek bude věnován oblastem zasaženým požáry v australské provincii Victoria.

Peter Garrett, někdejší zpěvák kapely, je mimochodem ministrem životního prostředí současné australské labouristické vlády, takže se dá říct, že oheň patří do jeho resortu.

Vystoupení Midnight Oil bude součástí celodenní akcí nazvaných Sound Relief, jež se odehrají 14. března souběžně v Sydney a Melbourne. V Melbourne spolu s protřelými aktivisty Midnight Oil vystoupí jižanští rockeři Kings Of Leon a vždy pozitivní surfař Jack Johnson, spolu s domácími kapelami, mezi nimiž budou i Wolfmother. V Sydney zahrají spasitelé Coldplay s The Presets, You Am I a dalšími. Organizátoři doufají, že se ze vstupného vyberou alespoň čtyři miliony dolarů na pomoc Victorii. Jeden lístek stojí 75 australských dolarů, což je zhruba 1 000 Kč. Otázkou zůstává, zda se kvůli požárům konečně dají dohromady i hibernující The Avalanches, nejlepší kapela, která od protinožců přišla za poslední dekádu.