ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rozladěné držky je hra dvou mladých performerek

0 jsk 19.10.2021

Rozálie Havelková a Anežka Hessová uvedou v premiéře hru Rozladěné držky. Performerky spojuje zájem o různá umělecká odvětví, smysl pro humor a podobný pohled na svět. Obě hrají na akordeon a část svých životů prožily v cirkuse. Hessová studovala v Indii kathak a Havelková ve Španělsku flamenco. To vše využily ve své první společné inscenaci Rozladěné držky, o tom, zda se sen o cirkuse dá naplnit.

Premiéra se uskuteční 23. a 24. listopadu ve Studiu Citadela v Praze. Následující den pak dvojice představí navazující hru pod názvem Rozladěné držky – Zbrusu nová show v komunitním centru Jasoň v pražské Libuši.

Rozladěné držky jsou nečekanou syntézou různých divadelních žánrů, světů, pohledů, názorů. Scénická koláž klasického indického tance kathak a španělského flamenca obohacená o poetiku nového cirkusu, nonverbálního divadla a klaunérie vychází z autentického příběhu Rozálie Havelkové. Poetickými prostředky vypráví příběh o odchodu k cirkusu, o odvážném vykročení do neznáma a touze splnit si svůj sen. Co se ale stane, když se sen opravdu splní?