ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6545 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rozkoš na plátně, inventura na prknech a poslední olympijské emoce – víkend začíná

0 Lucia Daňková 21.2.2014

La Película – filmy do neděle…                 do 23.2. 2014

Víkend ve znamení španělsky mluvených filmů čeká návštěvníky kina Světozor a brněnského kina Scala. Až do neděle 23. února pořadatelé festivalu La Película předkládají žánrově pestrý výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělské kinematografie i archivní perly. Na programu tak vedle nejnovější komedie Pedra Almodóvara Rozkoš v oblacích či oscarového kandidáta Patnáct let a jeden den nalezneme i mystický horor se satanistickým příběhem Paměti padlého anděla, výpravné historické kostýmní drama Esquilache, španělský western Nedělní světlo či realistický portrét dnešní doby vykreslený ve snímku Pohroma.

Páteční večer nabídne mimo jiné kubánský snímek Hra, který autenticky vykresluje současný život v upadající Havaně. Příběh dvou homosexuálních mladíků je syrově realistickou sondou života ve společnosti, kde svobodu nahrazuje snění a kde se hlavním cílem stává každodenní boj o přežití.

Sobota bude patřit převážně dramatům. Vedle již zmiňovaného katalánského filmu Pohroma a historického snímku Esquilache bude na programu i film ceněného režiséra Antonia Mercera Čtvrté patro.

Nedělní podvečer nabídne například intimní komedii Rodinné návštěvy, zaměřující se na složitost vztahů v rodině i mimo ni, či artový snímek Snění a ticho. Poslední počin výrazné postavy autorského španělského filmu Jaimeho Rosalese byl mimo jiné zařazen i do programu prestižního festivalu v Cannes.

Malá inventura na divadelních prknech        20.2.- 26.2.2014

V La Fabrice odstartoval ve čtvrtek mezinárodní festival nového divadla Malá inventura. Tato přehlídka uvede opět to nejlepší, co se na poli nového divadla urodilo za poslední rok. Uvidíme projekty vybrané z nominací domovských scén festivalu tedy Divadlo Archa, Alfreda ve dvoře, nebo MeetFactory či Studia Hrdinů, do příští středy se v Praze představí i zahraniční soubory. Centrem celého festivalu je HNÍZDO / více než 300 m2 / ve Veletržním paláci. V Hnízdě hraje hudba, v Hnízdě se debatuje, v Hnízdě se odpočívá, relaxuje a mlsá, v Hnízdě se tvoří, v Hnízdě to žije! Od čtvrtka až do středy.

 Masopust pražský aneb Carnevale Praha                      20.2.- 4.3.2014

Festival Carnevale Praha (Masopust pražský) je barvitou přehlídkou našich báječných nápadů, jedinečných schopností, rafinovaných chutí a oslňující kreativity. Projekt navazuje na historické výpravné alegorické slavnosti, pořádané na území Čech. Jejich počátek sahá do období středověku a tyto každoročně se opakující proslulé oslavy probíhaly až do nedávné minulosti.  Jednotlivé akce se konají na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích či obchodech. Zajít tak můžete například na Slet masek a to v sobotu 21.1. ve 12 na staroměstské náměstí nebo na Hostinu na Vltavě u Karlova mostu v sobotu večer ve 21h.

Smetanovské dny                21.2. – 4.5. 2014

19. století jako na dlani představí Západočeská galerie v Plzni. Úmorná fyzická práce, bída, sociální frustrace a vůbec život vně „lepší společnosti“ se nikdy nestaly zvlášť oblíbenými tématy evropského umění 19. století. Totéž platí i pro českou uměleckou scénu, kde podobné náměty vystupovaly dlouho jen v kresebných záznamech reality buď jako studie a výpovědi soukromého rázu, či v podobě grafických listů.  Představeno je tu na sedmdesát známějších a méně známých obrazů, kreseb, grafik, plakátů i soch vytvořených od poloviny 19. do počátku 20. století včetně děl proslulých umělců, jako byli Josef Mánes, Mikoláš Aleš, Josef Václav Myslbek, Alfons Mucha, Max Švabinský, Luděk Marold nebo František Kupka.

Holiday World 2014                        22.2.-23.2.2014

Vybíráte dovolenou, hledáte odpočinek u moře nebo aktivnější volno?  V těchto dnech vám určitě napoví veletrh Holiday World, který probíhá na Výstavišti v Holešovicích.  Jde o rádi dobře jíte a nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.  Součástí bude i gastro veletrh a veletrh golfového vybavení a turistiky. Cílem spojení jednotlivých veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování, golfu a stravování a představit je v co nejširší paletě odborníkům a laikům. Otevřeno je sobota 9-18h,  neděle 9-17h.

Zimní Festodna Cup                         22.2.2014

Festodnda cup je akce, kterou známe zejména v letní podobě. Ano, jedná se o pražský nohejbalový turnaj hudebních skupin a jejich přátel. Na sobotu 22.února je připravena zimní verze a následně pak afterparty v žižkovském Paláci Akropolis. Afterparty Beasts of Prague – bestialní večírek dvou pravidelných účastníků Festonda Cupu, Status Praesents a Atari Terror spolu opět na pódiu v Paláci Akropolis….Vstupné 150/180 Kč

 Gambrinus liga – jarní část start              21.2.2014

Fotbalová elita se vrací na trávník už v pátek. Víkend bude patřit startu jarní části fotbalové Gambrinus ligy. 17.kolo odstartuje čtvrtá Dukla Praha, která bude doma hostit třetí Teplice. V sobotu své zápasy odehrají další pražské kluby Bohemians 1905 a Slavia, oba vyjíždějí hrát ven. Klokani jsou po zimní části poslední, hostit je bude Příbram. Slavia míří do Olomouce. Znojmo přivítá Jihlavu, Slovácko Jablonec. V neděli hraje Ostrava s Plzní, Liberec s Mladou Boleslaví. Lídr ligy, pražská Sparta bude dohrávat 17.kolo v pondělí 24.února, na Letné přivítá Brno.

A další olympiáda je za námi…             do 23.2.2014

Poslední závody, medaile, emoce a jede se domů. V Soči vyvrcholí dnes 22.zimní olympijské hry. Závěrečný ceremoniál začíná v 17hodin našeho času. Sledovat jej samozřejmě budeme na TV obrazovkách doma, nebo můžeme v průběhu posledního dne her tedy v neděli 23.2. 2014 navštívit olympijská park na Letné. Otevřeno bude opět od 9h a probíhat bude celodenní program, k dispozici zůstanou i různá sportoviště, připraven je program pro děti například bruslení s Kašpárkem v rohlíku od 15h.