ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15720 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Röyksopp vydají album na podzim

0 Redakce 30.6.2010

Röyksopp, elektroničtí mágové z Norska, konečně oficiálně oznámili termín vydání desky Senior. Kolekce se na trhu objeví 13. září, ovšem čeští obdivovatelé křišťálové čistoty severského zvuku budou mít k dispozici vydatný předkrm.
Röyksopp už totiž některé novinky představí na Open Air Festivalu v Panenské Týnci, který se uskuteční v polovině srpna, tedy ještě před vydáním novinky.

Torbjørn Brundtland a Svein Berge, dvě hlavní osobnosti Röyksopp, se už v průběhu roku 2008 rozhodli, že je na čase přijít s novým materiálem. Nakonec připravili skladby rovnou na dvě desky. První z nich spatřila světlo světa na jaře loňského roku, jmenuje se Junior a znamenala návrat k tanečním a hravým kořenům, tedy k zlaté éře z dob desky Melody A.M. Svými vokály okořenila album švédská zpěvačka Robyn.

Kapela na svých internetových stránkách nyní vysvětluje, že deska Senior je o zkušenostech. „Naše dvě poslední desky jsou jako pokrevní příbuzní. Reprezentují dva velice odlišné umělecké postoje Röyksopp. Junior klade důraz na vokály, zapamatovatelné melodie a harmonie. Album má energii a číší z něj mladistvý přístup,“ prohlašují muzikanti. „Senior je introvertní, pohodlný a půvabný protějšek, který přímo přetéká temnými tajemstvími a překroucenými vzpomínkami.“

tz