ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15189 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Röyksopp šli do boje s iPody

0 Redakce 17.8.2010

Norský tandem Röyksopp, který se minulý pátek představil na Open Air Festivalu v Panenském Týnci a jeho koncert se setkal s  příznivým přijetím, chystá na trh nové album Senior. Bude to přirozené pokračování sbírky Junior, jež vyšla loni a nabídla spíše popovou a tanečně laděnou hudbu.

Novinka přinese devět písniček, které budou mít jinou náladu, než skladby na minulém počinu. Coby „pokračování“ norští muzikanti chápou právě onu odlišnost v náladách obou počinů.

„Junior byla mladistvá deska postavená na zpěvu a popových melodiích,“ tvrdí Svein Berge z Röyksopp. „Senior je více podmračená a melancholická. Je to hudba, která reflektuje složité životní i umělecké situace. Není to sbírka písniček tak, jak přicházely na svět. Každá je stejně důležitá jako ta předešlá nebo nadcházející. Možná to v době iPodů není příliš moudré, ale my jsme to tak udělali.“

Album Senior vyjde 13. září. Bude na něm i desetiminutový film nazvaný Röyksopp’s Adventures In Barbieland. Již dnes jej lze vidět na youtube.com.

Počin Junior vyšel v březnu 2009.

JŠp