ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rowan Atkinson se vrací do kin

0 Redakce 3.10.2011

Šestapadesátiletý britský herec Rowan Atkinson po osmi letech opět ztvární roli zmateného špiona Johnnyho Englishe. Na první díl komerčně úspěšné komedie tak naváže snímkem Johnny English se vrací a Atkinson kvůli němu musel těžce pracovat na své kondici a zúčastnit se výcviku v bojových uměních. V Česku bude mít film premiéru 13. října.

"Ze zjevných důvodů bych nebyl nikdy obsazen jako James Bond. Tak jsem musel jít jinou cestou, abych si tajného agenta zahrál," uvedl herec, známý především ze série příhod Mr.Beana. "Ale myslím, že je větší legrace hrát Englishe než Bonda, protože také máte všechny technické hračky a auta a holky a přitom nemusíte být v ničem dobrý."

Druhý Englishův příběh by se měl podle režiséra Olivera Parkera více blížit skutečnému špionážnímu thrilleru, který bude s Atkinsonovou komikou víc kontrastovat.  Do vedlejších úloh si pak vybral herce, kteří by podle něj mohli být ve filmu o Bondovi. Jako vedoucí fiktivní tajné služby MI7 obsadil Gilian Anderson (známou jako agentku Scully ze seriálu Akta X) a do role špionážní jedničky postavil Dominica Westa (detektiva ze seriálu The Wire-Špína Baltimoru).

Atkinson se po tomto projektu vrátí na divadelní jeviště. Docela se mi líbilo hrát v muzikálu, takže myslím, že budu dělat koncem příštího roku hru. Takový je přibližný plán, uvedl a dodal: Nemohu ale říci, o co jde. Snad jen, že je to dost vážná hra. Nejvýstižnější je říci, že to je tragikomedie.

rwi