ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25987 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rosa Bohemica zve na krásná místa, kde hudbou oživí dávné příběhy 

0 jsk 1.8.2023

Koncerty spojující zážitek z hudby s atmosférou netradičních historických míst nabízí i po prázdninách třetí ročník festivalu Rosa Bohemica. Výjimečný koncert věnovaný geniální tvorbě významného raně barokního skladatele Heinricha Ignaze Bibera zazní už 2. září na zámku v Nižboru v podání souboru Ensemble Inégal.

Přednáška varhaníka Adama Viktory se uskuteční 1. října na zámku v Louňovicích pod Blaníkem a bude poctou Janu Dismasi Zelenkovi, nejvýznamnějšímu hudebnímu skladateli českého baroka. A program je připraven i na dalších místech.

„Chceme lidem přiblížit atmosféru kostelů, klášterů, zámků a dalších pozoruhodných prostor. A naplnit je krásnou, kvalitní hudbou, která rezonuje s jejich jedinečným geniem loci,“ říká sopranistka Gabriela Eibenová, zakladatelka festivalu. Ten letos potrvá až do 21. listopadu.

„Novodobé odhalení dosud neznámé hudby Jana Dismase Zelenky je senzací pro všechny milovníky baroka. Nenahraditelné místo v procesu znovuobjevování Zelenkova odkazu má varhaník a dirigent Adam Viktora. Právě on bude pro posluchače průvodcem po cestě Zelenkovým životem i dílem. Tohoto „blanického rytíře“ tak představí publiku z pohledu znalce Zelenky a milovníka jeho hudby, jemuž se při studiu jeho díla podařilo objevit hudební poklad nevyčíslitelné ceny,“ říká Gabriela Eibenová (na snímku) a zve 1. října na Viktorovu poutavou přednášku do Louňovic pod Blaníkem.

(foto: René Volfík)