ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Román Vdova vypráví o tom, jaké to je být ženou pedofilního vraha

0 Richard Winter 19.9.2016

Autorka knihy Vdova Fiona Bartonová bezpočtukrát psala o různých kriminálních případech a přemýšlela nad tím, jak se cítí manželky obžalovaných mužů, jak moc toho o spáchaném zločinu vědí a jak se s celou situací vyrovnávají. Původním povoláním novinářka ve své prvotině vypráví o tom, jaké to je být ženou pedofilního vraha.

Jako novinářka o těchto úvahách psát nemohla. Jako spisovatelka si to mohla konečně dovolit. A tak v její prvotině najdeme vyprávění o muži obviněném z pedofilního zločinu a o jeho ostrakizované ženě, o zdrcené matce pohřešovaného děvčátka, o novinářce, která o hrůzném případu píše, a o detektivovi, který případ už dlouhá léta vyšetřuje. „Jestli máte rádi dobrý psychologický thriller, pak si určitě chcete přečíst Vdovu. Strhne vás. A vyděsí,“ zhodnotil knihu Stephen King.

Hrdinkou knohy je Jean Taylorová, žena opovrhovaného monstra, jehož tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen.

Většinu svého života strávila Jean v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství.

Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního…

Tagy: