ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Román Michaela Robothama V podezření vyšel ve více než 50 zemích, nyní i v Česku

0 Richard Winter 5.10.2015

Ještě nebyl ani dopsaný a nakladatelé už o něj strhli bitvu. Ano, to je krimi román Michaela Robothama V podezření, který vychází tento týden. Vypráví o tom, jak se dokonalý život může během okamžiku změnit v noční můru.

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše. To je stručný obsah nového kriminálního románu australského spisovatele Michaela Robothama V podezření. Jeho druhá kniha (v originálu The Suspect) v češtině a stejně jako předchozí (Řekni lituji) vychází v překladu Saši Neumana.

Psychologický thriller V podezření vyvolal na knižním trhu obrovskou bouři a pro Michaela Robothama znamenal start jeho světové kariéry. Nebyl ještě ani dopsán, bylo hotovo pouhých sto stran, a světoví nakladatelé se o něj „poprali“ na londýnském knižním veletrhu.

Kniha V podezření měla skvělou odezvu – vyšla ve více než 50 zemích a byla přeložena do 23 jazyků. Thriller byl vybrán největším světovým konsorciem knižních klubů jako teprve pátá kniha v pořadí (International Book of the Month). Toto doporučení bylo rozesláno 28 milionům členům klubů v patnácti zemích světa.

Michael Robotham začínal svoji kariéru jako novinář. Pracoval nejen v Austrálii, ale i ve Velké Británii a v Americe. Poté se několik let živil psaním románových životopisů slavných osobností a byl v tom velmi úspěšný. Od románu V podezření

Robotham sbírá jedno ocenění za druhým. Čtenáři po celém světě netrpělivě čekají na každou další knihu. Dnes už má série Robothamových krimi thrillerů s psychologem Joem O’Louglinem jedenáct pokračování, to nejnovější vyšlo pod názvem Close Your Eyes.