ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10207 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Román Manželský sex nabízí nahlédnutí do mužské psychiky

0 Richard Winter 19.4.2016

Jesse Kornbluth, špičkový hollywoodský scénárista, v románu Manželský sex nabízí vskutku brilantní nahlédnutí do mužské psychiky. Z originálu Married Sex přeložila Hana Čapková.

Kornbluth napsal řadu scénářů pro taková esa, jako je například Paul Newman nebo Robert De Niro – a na jeho literární tvorbě je to znát (ostatně právě píše scénář Manželského sexu). A nedejte se mýlit, román Manželský sex není v žádném případě laciným přídavkem do nadprodukce erotických románů! Liší se od nich už jen tím, že nepředstírá, že sex po padesátce neexistuje. A také jej můžeme považovat za brilantní sondu do mužského myšlení. Únik z nudy manželského sexu může nabýt rozličných podob. Málokterá z nich se ale obejde bez následků…

David Greenfield je rozvodový právník z Manhattanu, takže velmi dobře ví, kam až může člověk klesnout. Za léta praxe už vyslechl bezpočet nechutných a intimních příběhů, které provázejí rozpadlá manželství. On sám je v tomto ohledu naprosto spokojený: svou ženu Blair si vzal před dvaceti lety a nikdy toho rozhodnutí nemusel litovat. I ti nejvyrovnanější z nás jsou ale občas vystaveni pokušení, kterému je téměř nemožné odolat.

V Davidově případě má podobu atraktivní fotografky Jean, která ho požádá, aby se stal jejím milencem. Jen na šest týdnů, pak ji zase pracovní povinnosti odvedou do světa. David váhá. Nechce se dopustit nevěry, vždyť přece až moc dobře ví, kam až to může vést. Ovšem na druhou stranu… kdyby se přidala i Blair, už by to přece nebyla nevěra. Chvíle strávené ve třech by naopak mohly být vítaným oživením rutiny, do které manželský sex po mnohaletém soužití neodvratně upadne. Nikomu přece neublíží, když si splní svou celoživotní sexuální fantazii. Anebo se v tomto úsudku David trestuhodně mýlí?