ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5313 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Román, který zasáhl svět & synové vyjde v češtině

0 Richard Winter 9.9.2015

Román spisovatele Davida Gilberta & synové, kterého se prodalo už přes 45 milionů výtisků, vyjde 22. září v překladu Petry Pechalové u nakladatelství MOBA. Příběh dvou vzájemně propojených rodin a srdcervoucích pravd ukrytých za fikcí byl zvolen nejlepší knihou roku v The Washington Post, The New Yorker, Esquire, The Austin Chronicle, Kansas City Star, The Guardian, BookPage, Flavorwire a Bookish.

Do jara letošního roku se ho prodalo více než 45 milionů výtisků a provázejí ho nadšené ohlasy z řady kritiků i čtenářů.„Styl Davida Gilberta je skvělý – nejen proto, jak to umí s prózou, ale také díky tomu, jak mimořádně bystrý je pozorovatel,“ uvedl například spisovatel John Irving.

V Gilbertově románu stárnoucí spisovatel A. N. Dyer, který se důsledně vyhýbá očím veřejnosti a jehož někdejší prvotina Ampersand se stala kultovním románem americké mládeže, se během pohřbu svého dlouholetého přítele psychicky zhroutí při myšlence na to, jaký život vedl a kolika lidem za celé ty roky ublížil. Náhle si uvědomí, že musí žít jinak a udělat věci, které dlouho odkládal. Jako první krok pozve své tři syny, kteří se mnoho let neviděli, aby společně strávili týden v New Yorku: Richarda, který se v Kalifornii snaží prosadit jako scenárista, Jamieho, jenž se na dvacet let ponořil do tvorby dokumentárních filmů o lidském utrpení, a nejmladšího Andyho, jehož příchod na svět před sedmnácti lety celou rodinu rozbil a který je odhodlán před návratem na školu přijít o panictví.

Americký spisovatel David Gilbert se narodil v roce 1967 v Paříži, v současné době žije s manželkou a třemi dětmi v New Yorku. Je autorem povídkové sbírky Remote Feed a románů The Normals a & Sons. Jeho povídky se objevily v časopisech The New Yorker, Harper’s Bazaar, Gentlemen’s Quarterly a Bomb. David Gilbert jmenuje Franze Kafku, T. S. Eliota, J. D. Salingera a Philipa Rotha jako autory, kteří jeho tvorbu nejvíce ovlivnili.