ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5247 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Román Dívka ve vlaku je desetinásobným bestsellerem

0 Richard Winter 11.10.2016

Příběh Dívka ve vlaku minulý týden zamířil na plátna kin, důvod k oslavám ale mají zejména knihkupci. Šokujícího thrilleru britské spisovatelky Pauly Hawkinsové se totiž v Česku prodalo už přes 100.000 výtisků, což z ní dělá jednu z nejúspěšnějších knih posledních let.¨

Napínavá detektivka originálním způsobem vypráví příběh alkoholičky Rachel, která už je nějaký čas bez práce, přesto každý den jezdí příměstským vlakem v 8:04 do Londýna. Každý den také pozoruje idylický život mladého páru v jednom z domků vedle železniční tratě. Pak ale uvidí něco, co vidět neměla…

“Čtenář až do poslední chvíle neví, jak to vlastně bylo a co hlavní hrdinka viděla,” popisuje Alexandra Fraisová z nakladatelství Ikar, které v Česku Dívku ve vlaku vydalo. “Je to kniha, do které se ponoříte a ona vás nepustí až do samotného konce,“ dodává.

Na českém knižním trhu je za bestseller považován titul, jehož se prodá více než 10.000 výtisků, což Dívka ve vlaku překonala desetinásobně, a v žánru napětí tak nemá konkurenci. “Je to tak úspěšná kniha, že překonala i prodeje bestselleru Zmizelá od Gillian Flynnové,” zmiňuje Fraisová knihu, k níž bývá Dívka ve vlaku někdy přirovnána kvůli nedůvěryhodné vypravěčce a šokujícímu zvratu.

V minulých dnech se na stříbrná plátna v Česku dostala filmová adaptace Dívky ve vlaku. V hlavních rolích se objevili Emily Blunt, Justin Theroux nebo Luke Evans. Dívka ve vlaku česky poprvé vyšla loni na podzim, databáze knih ji díky hlasování čtenářů vyhlásila Knihou roku 2015 a nyní vychází v druhém vydání s filmovou obálkou. Autorka Paula Hawkins si podle časopisu Forbes díky knize vydělala přes deset milionů dolarů.