ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rolling Stones vydají album hitů

0 Petr Hašek 6.9.2012

Britští rockoví veteráni Rolling Stones vydají v listopadu album hitů nazvané GRRR! doplněné o dvě nové skladby, které nahráli v posledních týdnech v Paříži.

Kompilace připomíná 50. výročí prvního koncertu skupiny. Bude na něm 50 hitů Rolling Stones (v luxusním vydání 80), včetně jejich prvního singlu Come On, cover verze písničky Chucka Berryho, kterou vydali v červnu 1963. Dvě nové skladby ponesou jména Gloom And Doom a One Last Shot.

“K těmto zcela novým nahrávkám se Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood poprvé sešli ve studiu od alba A Bigger Bang z roku 2005,” uvedlo prohlášení skupiny.

Na obalu alba je výrazný obrázek od amerického výtvarníka Waltona Forda. Výročí kapely připomínala v červenci výstava fotografií v Londýně. Nový dokumentární film nazvaný Crossfire Hurricane má zase přinést zatím neznámé záběry Rolling Stones, Americký magazín Billboard minulý týden napsal, že Rolling Stones v listopadu odehrají dva koncerty v New Yorku a dva v Londýně. Skupina to nepotvrdila.

Dvě hlavní postavy kapely Mick Jagger a Keith Richards se znali již od dětství, na hudební scénu vtrhli jako zlí hoši před 50 lety, 12. července 1962, vystoupením v londýnském klubu Marquee. Název skupiny vzešel z písně společného oblíbence Muddyho Waterse. Zvolili image zlých a vlasatých klacků jako protiklad k uhlazeným Beatles.

rwi