ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27473 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rok připomínající Jiřího Schelingera

0 jsk 25.1.2021

Rok 2021 bude minimálně v hudební a kulturní sféře rokem zpěváka Jiřího Schelingera. 6. března by tento zpěvák a skladatel oslavil 70. narozeniny a 13. dubna uplyne již 40 let od jeho nečekané smrti. A právě u příležitosti těchto kulatých výročí se plánují oslavy během celého roku. Nejprve v online prostoru, ve speciální Facebookové skupině Jiří Schelinger 70‘ a ve druhé polovině roku, doufejme, už i živě na akcích, besedách, výstavách a koncertech.

Veškeré dění okolo výročního roku a oslav Jiřího Schelingera mohou už nyní fanoušci sledovat ve speciální Facebookové skupině symbolicky pojmenované Jiří Schelinger 70‘, do které se dokonce mohou i živě zapojit a stát se tvůrci obsahu.

Cílem skupiny, která doposavad na sociálních sítcích a českém internetu nikdy neexistovala, je vytvořit unikátní online obsah, v němž nebudou chybět live streamy a online rozhovory s kolegy, kamarády, členy kapel, ve kterých Jiří Schelinger působil, ale i s rodinou, spolužáky, fanoušky nebo muzikanty, které svojí tvorbou ovlivnil.

Chystají se ale i další online specialitky, které by minimálně během jara měly rezonovat československým internetem a připomenout fanouškům, ale i mladé generaci nejen písně a videoklipy zpěváka s nezaměnitelným hlasem, ale i jeho osobnost, styl tvorby a jeho přemýšlení o hudbě i celkový pohled na svět. Chybět by neměl ani studiový mini koncert.