ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6151 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rok Mira Žbirky

0 jsk 8.2.2022

Minulý zpěvák a skladatel Miro Žbirka zemřel, ale jeho hudba a odkaz s námi zůstávají dál. V roce 2022 budou jeho písně rezonovat ještě intenzivněji, protože by se v tomto roce dožil neuvěřitelné sedmdesátky.

Co nejdříve se objeví nový singl a videoklip. Bude to první skladba z posledního alba, kterým se uzavře více jak padesátiletá autorská cesta Mira Žbirky. V čase lockdownu, kdy byly zrušené všechny koncerty, hudebník postupně napsal nové skladby a v posledních měsících je stihl i nazpívat. Dokončením a produkcí alba Meky pověřil svého syna Davida, který na něm intenzivně pracuje v londýnském studiu Konk.

Na podzim se v Praze, Bratislavě a Londýně chystá velká koncertní pocta jeho písním. Legendární skladby a velké hity na nich zahrají a zazpívají hvězdy současné české a slovenské hudební scény. Všichni umělci, kteří nezištně přijali pozvání na koncerty Tribute To Miro Žbirka 70, vzdají hold jeho tvorbě. Při tom také určitě zavzpomínají na své zážitky s ním. Jména účinkujících budou zveřejňována postupně vždy s označením #mekynaveky, které bude jednotícím motivem všech aktivit spojených s poctou Miro Žbirkovi.

V Londýně se koncert odehraje 29. září, v Bratislavě 17. října a v Praze v O2 universum 21. října.

Tagy: