ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7329 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rok české hudby i v Českých centrech

0 jsk 17.1.2024

V letošním roce slaví Česko stoletou tradici Roku české hudby a dvousté výročí narození Bedřicha Smetany. Česká centra, zastoupená ve dvaceti osmi městech na čtyřech kontinentech, proto pro zahraniční publikum připravila pestrou hudební nabídku.

Program ve světě doplní řada výstav, mimo jiné Slavní čeští skladatelé ve spolupráci s Národním muzeem, a chystají se umělecké rezidence v Paříži nebo Káhiře.

Z celoročního programu lze pro nejbližší období zmínit například Josef Fečo Trio, které v lednu vystoupí v Alexanderplatz Jazz Club, nejstarším jazzovém klubu v Itálii. Na březen přichystali ve Vídni koncert Nikol Bóková Quartet (na snímku) v Sargfabrik. Český rock zazní v Nizozemí, kde na festivalu ESNS Eurosonic Noorderslag vystoupí kapely Sinks, I Love You Honey Bunny nebo Island Mint. V Egyptě se mohou těšit na multimediálního umělce Tomáše Dvořáka alias Floexe, mimo jiné autora hudby k počítačovým hrám studia Amanita Design.

Dvořákovy a Smetanovy skladby zazní v japonském Aichi, doplněné výstavou komiksu od Renáty Fučíkové, a na březen se chystá uvedení Dvořákovy Rusalky na ostrově Tenerife v podání španělské sopranistky Ángeles Blancas.

Mezi vybranými interprety, autory a skladateli, kteří se představí v průběhu roku v zahraničí, budou například Kukal Quartet, Matyáš Novák, Trio Incendio, Trio Bohémo, Vilém Vlček, Alinde Quintet, Daniel Bulatkin – Elysium, TooT Ensemble, Emil Viklický Trio, Otto Hejnic nebo díla českého skladatele Jiřího Trtíka s ansámblem Strom.my.