ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28434 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Roger Waters v Krakově nevystoupí. Vysvětlil, proč

0 jsk 26.9.2022

Po sérii kritických hlasů souvisejících s plánovaným koncertem britského hudebníka Rogera Waterse v polském Krakově bylo rozhodnuto akci zrušit. Radní města již dříve předložili návrh usnesení, které by upravovalo postavení lidí podporujících Rusko jako „persona non grata“. K situaci se vyjádřil i sám hudebník.

Waters měl na konci dubna 2023 vystoupit v Tauron Areně v Krakově v rámci rozlučkového turné. Původně se mluvilo o dvou koncertech, nyní ale obě akce z turné umělce zmizely. Informaci o zrušení koncertů potvrdil Łukasz Pytko z marketingového a obchodního oddělení Tauron Areny.

„Roger Waters nebude hrát v Krakově. Kdo podporuje Putina a jeho propagandu, neměl by mít povolen vstup do našeho města,“ napsal na sociálních sítích Rafał Komarewicz, předseda městské rady Krakova.

Podle polského serveru Muzyka.Interia se původně uvádělo, že se Waters rozhodl zrušit koncerty sám. Bylo to však prý trochu jinak. Waters se s vysvětlením obrátil na novináře z listů The Guardian a Gazeta Krakowska.

„Vaše noviny se mýlí ve svém tvrzení, že jsme já nebo můj management zrušili mé další koncerty v Krakově. Nezrušili jsme je. Je pravda, že radní Krakova, pan Łukasz Wantuch, pohrozil, že zorganizuje schůzku, na které vyzve radu, aby mě uznala jako nežádoucí personu, a to kvůli mému veřejnému úsilí povzbudit všechny zapojené do katastrofální války na Ukrajině, zejména vlády USA a Ruska, aby pracovali na vyjednávání míru a neeskalovali věci k hořkému konci, kterým by mohla být jaderná válka a konec veškerého života na této planetě,“ napsal.

„Bez ohledu na to, že Łukasz Wantuch vypadá, že o mé minulosti nic neví, v článku v místních novinách vyzval dobré lidi z Krakova, aby na mé vystoupení nekupovali lístky,“ pokračoval. Práci radního pak označil jako „drakonickou cenzuru své práce“.

Roger Waters vystoupí 24. května v pražské O2 areně.

Tagy: