ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8338 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rodina Malcolma Younga potvrdila, že kytarista AC/DC trpí demencí

0 jsk 2.10.2014

Rodina zakládajícího člena australské skupiny AC/DC Malcolma Younga potvrdila zprávy, že jednašedesátiletý kytarista trpí demencí.

Nevyjádřila se však k informacím o tom, že jej na žádost jeho manželky Lindy převezli do sanatoria v Sydney, kde mu poskytují čtyřiadvacetihodinovou péči. To minulý týden uvedl nejmenovaný zdroj blízký hudebníkovy rodině. „Pokud byste s Malcolmem byli v jedné místnosti, vyšli byste z ní a za minutu byste se vrátili zpět, nepamatoval by si, kdo jste. Zcela přišel o krátkodobou paměť,“ řekl zdroj.

Zprávy o Youngových zdravotních problémech pronikly na veřejnost letos v dubnu. Zpěvák Brian Johnson uvedl v červenci v rozhovoru pro britský měsíčník Classic Rock, že muzikanta museli hospitalizovat. Neprozradil ale, jaké problémy ho trápí.

Young si chtěl dát původně pro nemoc od AC/DC pouze pauzu. Vydavatelská společnost kapely však později informovala, že kvůli špatnému zdravotnímu stavu se už k formaci nevrátí. Ve skupině ho nahradil jeho synovec Stevie Young, který se podílel na připravované desce Rock Or Bust. Ta by měla vyjít na sklonku listopadu.