ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Roden si zahraje hlavní roli v seriálu Terapie

0 Redakce 22.9.2011

Karel Roden si hraje hlavní roli psychologa Marka Pošty v novém seriálu Terapie televizní stanice HBO. Úvodní epizoda pětačtyřicetidílného seriálu se bude vysílat 10. října. Natáčení Terapie trvalo pět a půl měsíce a vyžádalo si 95 natáčecích dnů. Roden absolvoval všechny natáčecí dny a údajně šlo o nejdelší souvislé natáčení v jeho kariéře.

Seriál Terapie vychází z izraelského formátu Be'Tipul, jehož autorem je producent, scenárista a režisér Hagai Levi. Známější se stala jeho americká verze s názvem In Treatment. Na obrazovkách tuzemských televizí byla uvedena pod názvem V odborné péči.

Každý týden od pondělí do čtvrtka budou uvedeny epizody Terapie, v nichž za terapeutem Markem Poštou (Karel Roden) přicházejí pacienti s různorodými traumaty. V pondělí je to provokativní Slovenka Sandra (Tatiana Pauhofová), která se Markovi svěří, že je do něj zamilovaná. V úterý absolvuje terapii bývalý voják z Afghánistánu (Lukáš Hejlík), ve středu mladičká gymnastka Linda (Michaela Doubravová) a ve čtvrtek manželský pár (Aňa Geislerová a Martin Hofmann), který se nedokáže rozhodnout, zda podstoupit potrat. Každý pátek navštěvuje Pošta svoji starší kolegyni Ditu (Kamila Magálová), s níž probírá pracovní i rodinné starosti.

"Na seriálu pracovalo pět scenáristů, každý z nich dělal vždy tu svoji epizodu," řekl režisér Petr Zelenka, který při tvorbě seriálu spolupracoval ještě s režiséry Benjaminem Tučkem, Robertem Geislerem a dramaturgyní Ivou Klestilovou.

rwi