ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13966 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rodan zve do svých hudebních fantazií

0 jsk 14.6.2022

Se svým vůbec prvním singlem Gone se na přelomu roku 2020 a 2021 vyšvihl do hitparád Expres FM i Evropy 2 (kde následně získal také nominaci na Objev roku 2021). Už tehdy bylo nadmíru jasné, že jméno Rodan je dobré si zapamatovat. Teď to sotva devatenáctiletý mladý muž s tváří kluka a vášní pro fotbal potvrzuje vydáním albového debutu Glasses Off, na němž v produkci Jana Čechtického (Ohm Square) se sympatickou lehkostí a podmanivou intimitou i jemnocitem balancuje mezi současným popem a indie folkem.

„Snažím se o co největší různorodost, protože to je podle mě to, co dělá hudbu krásnou, variace, způsoby a fantazie,“ přibližuje svůj napříč žánry rozkročený sound čerstvý maturant, který Glasses Off představí naživo už v úterý 14. června v pražském klubu Potrvá.

Ač se Rodanův debut vymyká obvyklým hudebním škatulkám, jeden jednotící prvek přeci jen má. Najdeme jej v samotném názvu Glasses Off, který ve volném překladu znamená „sundat/sundej brýle“. A právě to je podle mladíka, který jako řada dalších začínajících hudebníků získával první ostruhy prostřednictvím pouličního hraní, pomyslná zastřešující myšlenka celého alba.

„Já sám brýle nosím skoro pořád a musím říct, že bych se bez nich neobešel. I přes to jsou ale momenty, kdy je sundávám. Hlavně při psaní písniček. Dělám to proto, že drtivou většinu jich píšu o věcech, situacích či lidech, kteří ale doopravdy neexistují. K tomu, abych napsal písničku o něčem, co není, tak potřebuju naplno využít svoji fantazii. Brýle fungují jako mé spojení s reálným světem, od kterého se ale potřebuju odpoutat, abych se mohl přenést do světa vlastního, kde pak můžu tvořit. No a právě Glasses Off je můj vzkaz pro posluchače, pokud si chtějí mé písničky poslechnout, a hlavně pochopit, o čem jsou, tak se musí také odpoutat od reálného světa a nechat svoji fantazii pracovat naplno,“ vysvětluje Rodan, který je téměř výhradním autorem všech anglických textů, stejně jako hlavní skladatelem kompletního repertoáru.

(foto: Lukáš Cetera)

Tagy: