ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4877 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rodan se singlem a minialbem

0 jsk 13.3.2024

Před rokem touto dobou ještě Rodan vstřebával dozvuky finálové účasti v národním kole Eurovision Song Contest 2023. Během následujících měsíců zvládl na kariérní milník skvěle navázat singly Tell Me It’s Summer a Insomnia Junkie i nominací na Objev roku v anketě popularity Český slavík.

Teď nastal čas se za celou touto pozoruhodnou kapitolou v životě mladého a notně talentovaného písničkáře naposledy ohlédnout a symbolicky ji uzavřít.

Děje se tak jak jinak než muzikou, konkrétně novým singlem The Art of Not Giving a Fuck a EP The End of Me. To vyjde 22. března a Rodan jej pokřtí 27. března v pražském Cafe V lese, kam se vrací po roce.

„I když název EP může působit negativně, vlastně to tak vůbec není. Je to daleko jednodušší. Moje tvorba si prošla za poslední tři roky velikou změnou. Začínal jsem s albem Glasses Off složeném z písniček, jež jsem napsal sám o věcech, který jsem si vymyslel. Žádná z nich nebyla o mně nebo o tom, co cítím já, protože mi přišlo, že jako člověk, co nepije, nikam nechodí a nemá moc kamarádů, nemám moc co říct a nic jsem nezažil. Proto jsem si vymýšlel situace a postavy, o kterých jsem písničky na debut psal. Pak jsem potkal Jendu Vávru a ten mi ukázal, že je úplně jedno, kolik mám kamarádů, kam chodím a co piju, protože mám co sdělit právě tím, jaký jsem,“ vyznává se s až syrovou upřímností Rodan.

(foto: Kateřina Fialová)

Tagy: