ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5497 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

RockOpera Praha se chce dále otvírat Evropě

0 jsk 30.6.2022

Divadlo RockOpera Praha chystá evropský festival, v jehož rámci během podzimu odehraje všech třináct oper. Každé představení přivítá speciálního hosta v podobě jednoho z lidí, kteří s divadlem spolupracovali při evropských programech.

„Mezi ně patří například francouzská filmařka Clémentine Chapron, která ve spolupráci s divadlem natočila experimentální snímek Three Months In RockOpera,“ řekla výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Filmová premiéra podle ní představuje určitou symboliku. „Česká republika nyní přebírá předsednictví v Radě Evropské unie právě po Francii, odkud Chapron pochází. Toto gesto představuje určitou formu podpory zástupců Česka v Bruselu,“ vysvětlila Pavla Forest a připomněla, že Chapron s RockOperou spolupracovala už na videoklipu k písni Návrat do klubu z rockové opery Anna Karenina.

Svou otevřenost vůči Evropě RockOpera Praha potvrdí také 9. září, kdy se vrátí na polský zámek Gorzanow s představením Antigona. „Polská verze Antigony se od té české liší v tom, že má průvodkyni dějem. Ztvárňuje ji zpěvačka a herečka Eva Žurakovská, která umí plynule polsky i česky. Speciální roli pro ni vytvořil režisér Roman Štolpa. Zvažujeme, že by diváky operou provázela i při české repríze,“ uzavírá Pavla Forest.