ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15788 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

RockOpera Praha připravuje show se symfonickým orchestrem

0 jsk 20.7.2021

Divadelní prázdniny sice jsou v plném proudu, ale RockOpera Praha už odhaluje novinky, které chystá na podzimní sezónu. „Po dlouhé době přivítáme na jevišti našeho divadla symfonický orchestr,“ řekla výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest s tím, že orchestr by měl čítat dvacet členů. „Chceme ho pojmout mozartovsky. Dirigovat ho bude Josef Vondráček, s nímž se známe již řadu let.“

Josef Vondráček, ředitel soukromé základní umělecké školy Music Art – fakultní školy PedFUK na Barrandově, by měl do RockOpery Praha zavítat se Smíchovskou komorní filharmonií. Umělecký ředitel, klávesista a skladatel Milan Steigerwald a Pavla Forest by s tímto hudebním tělesem chtěli spolupracovat hlavně při představení Bardo Thödol. Že by se filharmonici ale objevili i v dalších operách, výkonná ředitelka nevylučuje.

Nejedná se však o jedinou exkluzivitu, kterou nadcházející sezóna přinese. RockOpera Praha například na Silvestra představí v koncertním provedení úplně nové skladby z připravované rockové opery Maria Madonna. Ta bude vyprávět příběh Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie.

(foto: Libor Nedvídek)