ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11698 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

RockOpera Praha na jednu noc zdarma

0 jsk 18.5.2023

Jako každý rok se RockOpera Praha také letos účastní akce Prahy 7 Máme otevřeno a Festivalu muzejních nocí. Tento rok se obě akce odehrávají ve stejný den, v sobotu 20. května. Divadlo se tedy rozhodlo je propojit do jednoho večera s volným vstupem.

„Máme otevřeno i Festival muzejních nocí nabízejí unikátní možnost zažít naše divadlo trochu jinak. Program i zábava jsou o něco volnější, než když klasicky hrajeme nějakou z našich oper. Na jeviště se dostanou zatím málo známí performeři z Rockové akademie i hostující umělci,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Podle ní tyto speciální večery nalákají do RockOpery úplně nové diváky, a navíc pomáhají utužovat komunitní život kolem divadla. „Je to událost, při níž se můžeme všichni sejít, odreagovat se a zkoušet nové věci. Zván je úplně každý,“ láká Forest.

Divadlo se otevře v 18 hodin. V 19 hodin začne program Rockové akademie, která pomáhá RockOpeře Praha hledat nové a neokoukané talenty. Návštěvníci budou moct do jejího fungování nahlédnout s krátkou ukázkou pohybových cvičení z pravidelných sobotních workshopů. Pod vedením Dominiky Liškové studenti předvedou klasický balet i moderní tance podle techniky americké choreografky Marthy Graham.

Ve 20 hodin pak začne vystoupení komediální skupiny Vtípečky se zelím. Jedná se o speciální hosty, kteří s RockOperou Praha spolupracují vůbec poprvé. „Jsme rádi, že můžeme vystoupit na stejném jevišti, na kterém diváky rozesmívala například i světově úspěšná komička Celeste Barber. Pozvání od Pavly Forest si velmi vážíme,“ říká jeden z vystupujících a moderátor Jiří Štraub.

Komediální skupinu Vtípečky se zelím založili v roce 2022 Ondřej Cabal a Aleš Pitrmoc. Jejím cílem je shromažďovat začínající komiky a kolektivně rozvíjet řemeslo stand-upu. V tom jim pomáhají také známí a zkušení komici Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan.

Mimo Štrauba v sobotní večer vystoupí také Adam Korytář, Martin Černý a Zdeněk Hruška. „Jsme komici nové generace. Diváci nás zatím nemohou znát z televize nebo streamovacích platforem. Pořádáme ale show po klubech a malých sálech po celé republice. RockOpera Praha je zatím největší sál, který jsme navštívili. Nemůžeme se dočkat,“ dodává Štraub.

Na vystoupení Vtípečků se zelím ve 21 hodin naváže opět Rocková akademie s hudebním programem. „Pokud u nás ještě návštěvníci budou chtít zůstat, budeme pak ve foyer pokračovat rockotékou,“ uzavírá Forest.