ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9278 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

RockOpera nahrála skladbu se SOČR

0 Redakce 5.6.2015

RockOpera Praha vstoupila do roku do roku 2015 nejslavnějším milostným příběhem Romeo & Julie a stejným představením letošní úspěšnou sezónu také uzavře. Inscenace autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest v režii Romana Štolpy vypráví podle předlohy z pera Williama Shakespeara o nesmrtelné lásce a nenávisti, avšak nabízí divákům svébytné pojetí s nádechem rockového koncertu. V titulních rolích nejslavnějších milenců se představí Jiří Švec a Žofie Dařbujánová.

Letošní sezóna přinesla mnoho divadelních zážitků a skvělých výkonů, ale byla navázána i nová spolupráce. RockOpera Praha natočila se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu skladbu Malá holka z opery Romeo a Julie.

„Naše spolupráce se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu začala na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde nás seznámil významný český textař Michael Prostějovský. O symfonickou podobu skladby se postaral i hudební skladatel a aranžér Daniel Wunsch, který aranžuje symfonické party například také v metalové opeře 7 proti Thébám. Ze spolupráce se symfoniky Českého rozhlasu vznikla nahrávka skladby Malá holka z opery Romeo a Julie. Píseň za doprovodu orchestru zpívá naše Julie Žofie Dařbujánová,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Rocková opera Romeo & Julie v loňském roce slavila u obecenstva úspěch, to se ostatně potvrdilo i letos, kdy si podle slov umělecké šéfky příznivci RockOpery Praha vynutili další reprízu Romea a Julie. Představení kromě emotivního příběhu nabídne velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel, krásných kostýmů a vynikajících výkonů našich protagonistů. Diváky vyžádaná repríze je naplánována v holešovické divadelní aréně na 10. června.

„Jsem ráda, že  roli Vévody Eskaluse, nejmocnějšího muže Verony, se divákům opět představí Kamil Střihavka. Kamil každé naše představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role,“ dodává Pavla Forest.