ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rockem proti totalitě

0 Redakce 13.11.2009

Dnes se uskuteční v Kulturním centru Vltavská „Koncert proti totalitě“. Nebude jen jednou z mnoha akcí k blížícímu se 20. výročí sametové revoluce,  ale také upozorní i na čím dál častější projevy rasové nesnášenlivosti a extremismu.

Hudební legendy jako Vladimír Mišík & ETC,  Tony Ducháček & Garage, Vlasta Třešňák, Našrot, Michael´s Uncle a Už jsme doma (F.P.B.),  které na koncertě vystoupí, připomenou nejenom mladé generaci, že jakákoliv totalita do 21. století nepatří. „Koncertem proti totalitě chceme oslavit dvacetileté výročí sametové revoluce. Pro mě to tenkrát bylo splnění nesněného snu. V životě by mě nenapadlo, že by totalitní režim mohl někdy skončit. A ono se to stalo! V devadesátém roce se mi pak splnil další nepředstavitelný sen. Hráli jsme s ETC před Rolling Stones. Tehdy jsem jasně uvědomil tu obrovskou sílu okamžiku, která pro mě definitivně smetla totalitu. Tak významné události je potřeba si stále připomínat,“ říká ke koncertu Vladimír Mišík.

Koncertem provede hudební publicista Petr Korál a během koncertu se bude promítat i krátký dokument o undergroundové kultuře za totality.

Koncert proti totalitě je součástí několikaměsíčního projektu Městské části Praha  „Totalita do 21.století nepatří!“.


13.11.2009 od 19:00 hodin v KC Vltavská /Velký sál/