ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4777 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rock Opera chystá na Silvestra koncertní Tróju

0 jsk 27.12.2021

RockOpera Praha chystá na Silvestra koncertní premiéru své nové opery Trója. Nejnovější dílo je prvním biblickým tématem převedeným do rockového hávu v repertoáru jediného českého divadla nejen pro rockery. Koncert proběhne 31. prosince od 19 hodin.

„Dílo by mělo pojednávat o životě Ježíše Krista pohledem Panny Marie. Vedle rocku a metalu chci do opery zakomponovat také gregoriánský chorál,“ přibližuje umělecký ředitel, skladatel, klávesista a producent desky Milan Steigerwald.

Titulní role se má zhostit umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka RockOpery Praha Pavla Forest, Ježíše Krista si zahraje Honza Tláskal. „V roli mladé Marie se na jevišti objeví Marie Steigerwaldová, Jan Toužimský se představí jako zlo, Viktor Dyk jako Jidáš, Jiří Zonyga jako Pilát, Daniela Gildenlöw Langrová jako Marie Magdaléna, Matěj Kohout jako Lazarus a velkým překvapením je návrat zpěváka a básníka Ravena, kterého diváci viděli naposledy v antické trilogii. Raven v Marii Madonně ztvární Jana Křtitele,“ prozrazuje k obsazení Marie Madonny producentka RockOpery Praha Pavla Forest.

Režie novinkového kusu RockOpery Praha se ujme Irina Andreeva, známá i díky svému působení v Teatru Novogo Fronta.

„Pro naše fanoušky a návštěvníky silvestrovského večera chystáme překvapení v podobě vystoupení obnovené kapely King Size, se kterou na příští rok planujeme turné. Spolu se mnou a Milanem Steigerwaldem vystoupí o Silvestra dále ještě baskytarista Richard Scheufler, jeho syn Richard Scheufler coby bubeník, kytar se chopí Martin Holly Hollander a Jan Peš. Vokálně nás doprovodí Marie Steigerwaldová,“ uzavírá Pavla Forest.