ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rock for People Europe začne příští pátek v Plzni

0 jsk 26.6.2015

Vydatná porce muziky prakticky ze všech států Evropy. Písečná pláž s lehátky, koktejl barem a k tomu hudba od známých DJs až do rána. Kinokavárna a filmová přehlídka oscarových snímků, novinek studentů českých filmových škol i kultovních seriálů a k tomu nádavkem diskuze s filmovými tvůrci. Trh s designovým oblečením a make-up artisti, kteří návštěvníky promění k nepoznání, současný design na několik způsobů…

Pouze malá ochutnávka ze zážitky doslova nabitého programu, který příští týden od pátku 3. července do neděle 5. července čeká na návštěvníky Rock for People Europe v Plzni, Evropském hlavním městě kultury 2015. Naživo a v parádním prostředí dvou industriálních areálů uprostřed města.

V průběhu tří festivalových dní vystoupí bezmála osmdesát kapel a DJs ze všech koutů Evropy. Srdcem festivalu bude kreativní zóna DEPO2015, jež funguje na místě někdejšího zázemí autobusů a trolejbusů. Vedle dvou hlavních a několika vedlejších stagí zde najde zázemí i již pláž Urban Wave Beach, Kinokavárna či originálně přestavěná čerpací stanice Jack Daniel’s. Areál bude otevřený každý den od 14 hodin do 2 hodin do rána.

Doplní jej prostor Papírny ležící na protilehlém břehu Radbuzy, který s prostorem DEPO2015 spojuje lávka. Areál Papírny nabídne například Excelent stage s odpoledním a večerním program. A právě zde najde na dvě noci své nové útočiště také kultovní pražský Cross Club, jehož rezidentní DJs se postarají o  afterparty až do 4 hodin do rána.

Headlinery Rock for People Europe jsou legendární Motörhead (na snímku), Guano Apes či Parov Stelar. Kromě známých jmen však na návštěvníky čekají i čerstvé objevy evropské hudební scény. Perličkou budou tzv. Visegrádské dny, které na Excelent stage v areálu Papíren představí u nás méně známé kapely ze zemí V4. Ty se ve své domovině těší enormnímu zájmu. Jde totiž o výběr předních hudebních promotérů, kteří stojí za tak věhlasnými festivaly, jakými jsou maďarský Sziget a Volt, slovenská Pohoda či polský Spring Break.