ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7528 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robin Thicke a Pharrell Williams čelí žalobě potomků Marvina Gaye

0 jsk 4.11.2013

Potomci zesnulého amerického hudebníka Marvina Gaye podali minulý týden u soudu žalobu na momentálně úspěšného amerického zpěváka Robina Thickeho (na snímku) a producenta Pharrella Williamse.

Frankie Christian Gaye, Marvin Gaye III. a Nona Marvisa Gayeová, děti Marvina Gaye, jsou přesvědčeni, že Thicke a Williams okopírovali otcovu písničku Got To Give It Up z roku 1977 a pojmenovali ji Blurred Lines. Potom s ní získali celosvětový úspěch.

Thicke a Williams, kteří jsou pod písničkou Blurred Line podepsáni jako autoři, se v srpnu preventivně obrátili na americký soud s žádostí o rozhodnutí, že v tomto případě nedošlo k plagiátorství. Pravděpodobně však neuspěli, a tak Thicke nabídl potomkům Marvina Gaye šestimístnou částku jako odškodné, čímž se chtěl vyhnout případné žalobě.

Ti však takové řešení odmítli a minulou středu žalobu podali. Doplnili ji o úryvky z veřejných rozhovorů, ve kterých se Thicke k opsání skladby v podstatě přiznal. Tvrdí také, že jeho písnička Love After War z roku 2011 vychází z jiné Gayovy skladby After The Dance z roku 1976. Za každou žádají odškodné až 150 tisíc dolarů za porušení autorských práv a také část zisků z prodeje obou Thickeových singlů.