ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4933 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robert Křesťan a Druhá Tráva odehrají ve čtvrtek první online koncert

0 jsk 3.6.2020

Ze studia, kde právě natáčí nové řadové album s britským producentem Eddie Stevensem, si ve čtvrtek kapela Druhá tráva odskočí do Ostravy. V rámci nového seriálu on-line koncertů High Lite Basement odehraje první živý stream ve své devětadvacetileté kariéře, a kromě svých největších hitů představí i novinky. On-line přenos bude možné naladit 4. června ve 21 hodin na YouTube kanále High Lite Touring: highlitebasement.cz.

Během příprav scény čtvrtečního přenosu se stage designéři nechali inspirovat například i koncerty Boba Dylana a technikou, jakou při nich používal. Vizuál tak dokonale dokreslí atmosféru hudby nadžánrové kapely.

Kapela Druhá Tráva během on-line vystoupení poprvé představí několik skladeb z připravované nahrávky, která vyjde na podzim. Vzniká ve studiích Sono pod producentským dohledem Eddieho Stevense, jenž stojí za alby zpěvačky Róisín Murphy, anglické trip hopové skupiny Zero7 nebo slovenské zpěvačky Jany Kirschner.

Podle zpěváka Roberta Křesťana se novými skladbami prolínají témata vztahů a emocí. „Na psaní textů jsem měl potřebný klid i prostor a celý projekt probíhá v uvolněné a pohodové atmosféře,“ říká Křesťan.

A na výsledku je to podle něj znát. Hloubavé texty podbarvené hudebními obrazy a klenutými instrumentálními pasážemi vytváří typickou náladu Druhé Trávy. „Navíc jsme oslovili skvělého producenta, který se nebál experimentovat a pomohl nám celé album posunout zase o krok dál,“ dodává kapelník Luboš Malina.

„Myšlenka na album se rodila postupně, ale jedním z impulsů, který ucelil výslednou podobu alba byl Michal Pavlíček, který s námi pravidelně hostuje,“ doplňuje David Němeček, manažer kapely.