ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24384 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robert Křesťan a Druhá tráva nahrávají nové album

0 jsk 17.7.2020

Nové řadové album po devíti letech skupina Druhá tráva. Už výběr zahraničního producenta naznačuje, že proces vzniku alba je pro skupinu hudebním i žánrovým posunem. Na nahrávku totiž dohlíží Brit Eddie Stevens, známý producentskou prací pro respektovanou elektronickou kapelu Moloko a zpěvačku Róisín Murphy, triphopové Zero7 nebo Janu Kirschner.

První ukázkou z alba, které vyjde na podzim, je skladba Kdybys mě zabila. Kapela v ní svůj typický zvuk rozšiřuje o netradiční uhrančivý rytmus, úvodní motiv odkazující na balkánskou hudbu nebo o klávesové a elektronické zvuky, které dříve nepoužívala. Nové skladby zazní už na pražském koncertě Druhé trávy 23. července v Riegrových sadech v rámci akce Muzika v parku.

„Chtěli jsme tentokrát najít někoho, kdo naši hudbu posune někam dál. Eddie byl nakonec jasnou volbou. Už na první zkoušce se nám snažil pár věcí rozmluvit či vymluvit a získal si naši důvěru,“ popisuje zpěvák Robert Křesťan. Příkladem spolupráce je podle něj i první albový singl Kdybys mě zabila. „Písničku jsme měli původně nazkoušenou ve dvou verzích. Eddie si nejprve vyžádal překlad textu a pak rovnou přišel se svým pojetím i s úvodním balkánským motivem, do kterého mě nechal nahrát snad všechny nástroje, na které umím,“ doplňuje bendžista kapely Luboš Malina.

Vznik alba, které se natáčí ve studiích Sono, nakonec ovlivnila celosvětová situace s pandemií covid-19 a zavřenými hranicemi. Druhá tráva totiž původně plánovala na podzim vydat dvojalbum. Na první disk hodlala zařadit coververze skladeb autorů, kteří zásadně ovlivnily Roberta Křesťana, druhý disk měl obsahovat nové autorské písničky.

„Nakonec na podzim vydáme jen jedno album, které bude obsahovat mix obou plánovaných nahrávek. Druhé pak vyjde příští rok, kdy Druhá tráva oslaví třicáté výročí vzniku,“ doplňuje manažer kapely David Němeček.

Plánované album vyjde v říjnu a kapela je pokřtí 25. 10. v Brně (Sono Centrum) a 15. 11. v Praze (Divadlo Hybernia). Nahrávku Druhá tráva podpoří i na turné.