ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9251 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robert Fulghum v Česku představuje knihu příběhů z tančírny

0 Redakce 19.10.2011

Americký spisovatel, filozof a malíř Robert Fulghum představuje v Česku svoji novou knihu Drž mě pevně a miluj mě zlehka. Publikace plná příběhů návštěvníků seattleské tančírny Century mezi nimiž jsou lidé nejrůznějšího věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání i sexuální orientace. Fulghum, sám zapálený tanečník, se ve své nejnovější knize vyznává ze své lásky k vášnivému argentinskému tangu.

K tangu slavného spisovatele přivedla jeho taneční partnerka a manželka Willow Baderová. "Tango není jen tanec, je to kultura, styl, postoj, široké spektrum orchestrální i pěvecké hudby, není to jen pro tanečníky," tvrdí Fulghum, jehož k napsání románu Drž mě pevně a miluj mě zlehka inspirovaly i vlastní zážitky.

Čtyřiasedmdesátiletý texaský rodák Fulghum má v Praze naplánováno několik setkání s fanoušky, autogramiády a veřejná čtení. Na své scéně ho přivítá i pražské divadlo Ponec, kde se bude konat improvizovaná argentinská tančírna. Koncem týdne by měl zamířit na letošní Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě.

Světoznámým se Fulghum stal zejména díky knize úvah a postřehů Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. Úspěch i na českém trhu měly i jeho knihy Už hořela, když jsem si do ní lehal a Opravdová láska.

rwi