ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7774 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robert Downey Jr. zahraje Iron Mana v dalších dílech Avengers

0 Richard Winter 24.6.2013

Americký herec Robert Downey Jr., který sklízí úspěchy jako superhrdina Iron Man ve filmu Avengers, podepsal smlouvu na další dvě pokračování tohoto úspěšného snímku. Osmačtyřicetiletý Downey je jednou z hvězd filmu z roku 2012, který na plátno přivedl další filmové superhrdiny – mimo Iron Mana také například Neuvěřitelného Hulka, Thora, Captaina Ameriku a Black Widow.

Stejně jako Downey by se do svých super-rolí měli vrátit i další herci z prvního dílu Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo či Scarlett Johanssonová. Avengers 2 mají mít premiéru 1. května 2015 a režírovat je bude Joss Whedon.

Avengers z dílny studia Marvel, které spadá do impéria Walta Disneyho, se stali třetím nejlépe vydělávajícím filmem všech dob; na celém světě už nasbírali 1,5 miliardy dolarů. Celosvětově se během prvního týdnu promítání zisk přehoupl přes 392 milionů dolarů. Je teprve dvanáctým filmem v historii, který vydělal více jak miliardu dolarů, toho docílil během 19 dnů, čímž se stal nejrychlejším. Promítání pokrylo výdaje na natáčení během dvanácti dnů.

The Avengers je fiktivní tým superhrdinů z komiksových příběhů publikovaných vydavatelstvím Marvel Comics. Příběh vytvořili tvůrci Stan Lee a Jack Kirby. Poprvé byl představen v září 1963. Koncept Avengers byl vytvořen v návaznosti na úspěch týmu superhrdinů Justice League od DC Comics.