ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26680 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robert Downey Jr. nejlépe placeným hercem Hollywoodu

0 Richard Winter 18.7.2013

Robert Downey Jr. nejlépe placeným hercem Hollywoodu, Jeho odhadovaný výdělekem 75 milionů dolarů. Za ním následují Channing Tatum a Hugh Jackman. Ve svém novém žebříčku deseti nejlépe vydělávajících herců to uvedl časopis Forbes. Osmačtyřicetiletý Downey v roce 2012 zazářil ve filmu Avengers a letos ve třetím pokračování Iron Mana; oba tyto snímky vydělaly z prodaných vstupenek více než miliardu dolarů, což posílilo jeho pozici nejvýnosnějších hollywoodských herců.

“Každé místní studio by ho chtělo obsadit a za tohle privilegium nyní budou platit velké sumy,” napsala Dorothy Pomerantzová na serveru Forbes.com, který odhadoval příjmy herců za období od června 2012 do června letošního roku. Třiatřicetiletý Tatum, který samofinancoval film o striptérovi Bez kalhot v režii Stevena Soderbergha, jenž vydělal 167 milionů dolarů, obsadil druhou příčku žebříčku s odhadovaným ziskem 60 milionů dolarů. Čtyřiačtyřicetiletý Australan Jackman, jehož nový film Wolverine má příští týden premiéru v amerických kinech, je 55 vydělanými miliony na třetí příčce.

Na čtvrtém místě je Mark Wahlberg, aktér komedie Ted, která vydělala na vstupenkách 550 milionů dolarů a jemu se postarala o 52 milionů dolarů výdělku. První pětku uzavírá bývalý západník a nyní herec Dwayne ‘The Rock’ Johnson s výdělkem 46 milionů dolarů. Johnson si zahrál v šestém pokračování filmu Rychle a zběsile, který za necelé dva týdny od uvedení do kin vydělal 500 milionů dolarů, a také ve filmu G.I. Joe 2: Odveta.

V loňském roce dominoval žebříčku nejlépe vydělávajících herců jednapadesátiletý Tom Cruise se ziskem 75 milionů dolarů; letos klesl na osmou příčku se ziskem 35 milionů dolarů.