ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rituály nabízejí EP Rukopis zdarma

0 jsk 23.3.2018

Od vydání debutu Vsaď na černou se skupina Rituály, kterou dnes tvoří dvojice Michael Vácha a Richard Spilka, posunula k dalšímu počinu. Čerstvé EP Rukopis je k dispozici zdarma.

Kolekce otevírá nový kapelní pohled na tvorbu. Zásadním prvkem jsou pochmurné syntezátory a analogové bicí ve stylu kapel z osmdesátých let minulého století. Chytlavé kytarové riffy nicméně zůstávají všudypřítomné a syrové texty v češtině se dotýkají skrytých lidských témat nové doby.

„Za poslední půl rok jsme si prošli divnou katarzí. Přestalo nás bavit pokračovat ve fungování standardní rockové kapely, jak se od nás trochu čekalo. Obrátili jsme se jen do sebe, jak jsme to měli stejně vždycky nejradši,“ popisuje okolnosti frontman Michael Vácha.

„Okolní život byl a je neúprosný. Richardovi umřel táta, mně se narodila dcera, ale rozpadlo se mi manželství. Potýkali jsme se s depresemi a démony, které jsme za ty roky nachytali po různých doupatech. Noc nás tak trochu sežrala, přežvýkla a vyplivla. Takže tohle EP je hudební i textový vypsání se z toho našeho žití v dospělým světě s dětskými dušemi,“ dodává.

Nové EP Rukopis právě vyšlo pod labelem Wise Music a stahujeme ho zdarma na všech obvyklých hudebních kanálech. Produkoval je Yarda Helešic společně s Michaelem Váchou, mixu se ujal Risto Solokovski. Album obsahuje pět nových písní, mezi kterými je coververze známého hitu Udržuj svou ledničku plnou od Moniky Načevy.

Tagy: