ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rituály a Smrtislav jedou na společné mini turné

0 jsk 4.3.2015

Smrtislav a Rituály (na snímku) jsou nové projekty české hudební scény. Poté, co se kapely ohlásily svými hudebními novinkami, vyrážejí na společné mini turné, které odstartuje 4. března v Plzni. Rituály tam čeká první veřejný koncert. „Nápad vyjet na společné koncerty vzešel od Tuzexe, my jsme se toho chytli a řekli si, že nás to aspoň dokope začít hrát živě,“ uvádí Michael Vácha, frontman Rituálů.

Tuzex Christ stojí v čele kapely Smrtislav, známý je však i z kapel Sunshine, Vanessa, Scissorhands a Super Tuzex Bros. Dále ho doprovází Jakub Zachoval (Lus3), baskytarista Tomáš Jungvirt (Landmine Spring a Fly Fly Fly) a bubeník Michal Mach (City Lights). Prozatím kapela zveřejnila čtyři skladby v podobě EP, které je dostupné ke stažení zdarma v digitálním formě.

Projekt Rituály vznikl po rozpadu A Banquet, Michaela Váchu, který se od baskytary postavil za mikrofon a kytaru, doprovází bývalý bubeník Richard Spilka, nyní baskytarista. Skupinu doplňují klávesista Marek Palas a bubeník Tomáš Blažík. Rituály představily své prvotiny již loni.

Program turné
4. 3. Plzeň – Anděl Music bar
5. 3. Praha – Rock Café
4. 4. Brno – Fléda
10. 4. Kladno – Poldofka

(Foto: Jan Nožička)