ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28286 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Říjnový festival Mladí ladí fest oznamuje další jména

0 jsk 11.5.2023

Hvězdnou sestavu představitelů světové jazzové a experimentální scény na festivalu Mladí ladí Fest rozšíří živelný americký baskytarista a držitel Grammy MonoNeon (na snímku), který má na svém kontě mimo jiné spolupráci s Princem a je kritikou označován za jednoho z nejkreativnějších umělců současnosti.

Dalším novým jménem je progresivní bruselský kvartet Echt!, který oslňuje na pódiu nejen energickou show, ale i muzikantskou zručností.

V sobotu 28. října v unikátním industriálním prostoru Holešovické tržnice tak na jednodenním festivalu pod hlavičkou Mladí ladí jazz vystoupí po boku britského multiinstrumentalisty a producenta Alfa Mista, v angličtině, švédštině i španělštině rapující songwriterky Yarah Bravo nebo londýnského klávesisty a DJ Kamaala Williamse. Návštěvníci se mohou těšit i na pianistku a skladatelku Mariu Chiara Argirò nebo na domácí formaci Metastavy.

„V letošním roce slavíme patnáct let. Proto jsme se rozhodli přijít s novým formátem indoor festivalu, který nabídne během jednoho dne přehlídku nejaktuálnějších světových hudebníků pohybujících se nejen v jazzových vodách, ale i dalších žánrech. Mám radost, že mezi ně patří i nově potvrzení MonoNeon a Echt!, o které jsme dlouho usilovali a jejichž vystoupení patří k těm, která vám zůstanou dlouho pod kůží,“ uvádí ředitel festivalu Jan Gregar.