ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5214 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rihanna vs. Brown

0 Redakce 13.2.2009

Bylo oficiálně potvrzeno – žena, která se stala obětí útoku Chrise Browna, je jeho přítelkyně, zpěvačka Rihanna.

Obvykle se po ceremoniálu Grammy mluví převážně o tom, kdo za co cenu dostal, případně kdo odešel s prázdnou, a pak se teprve řeší historky kolem slavnostního večera. Tentokrát je ale veřejné prostranství bulvárem přímo nasyceno. A jméno, které se nejvíc skloňuje, patří člověku, který se v nedělí v Staples Center ani neukázal. Rappová hvězda Chris Brown, která byla nominována ve dvou kategoriích a navíc měla vystoupit v rámci koncertní části ceremoniálu, skončila totiž na policejním oddělení – a u výslechu vypovídala v souvislosti s útokem na ženu, jejíž totožnost zůstávala v prvních dnech po incidentu utajována (dle amerických zákonů, se identita oběti v případech domácího násilí nesmí zveřejňovat – pozn. aut.).

Devatenáctiletý R&B interpret byl krátce po svém zadržení propuštěn na svobodu na kauci ve výši 50 000 amerických dolarů. Otázka, která veřejnost více zajímala, zněla však jinak: Kdo je ona tajemná žena, která se stala obětí Brownova násilného činu? Tři dny po incidentu bylo definitivně potvrzeno to, co již všichni tušili. Mladá žena, kterou Brown zmlátil, je jeho přítelkyně, Rihanna, která se od té doby na veřejnosti neukazuje a stejně jako Brown ten večer na ceremoniálu chyběla – i přesto že také byla mezi nominovanými.

Pouhé hodiny před začátkem ceremoniálu, přesněji krátce po půlnoci ze soboty na neděli, se Chris a Rihanna vraceli ze speciální party pořádané Clivem Davisem (členem Rock´n´Rollové síně slávy v kategorii Neumělec) u příležitosti udělování 51. cen Grammy. Dle svědků oba při svém odchodu působili šťastně.  Co se však potom mezi nimi v autě odehrálo a vyprovokovalo muzikanta zaútočit brutálně na svou přítelkyni v místech poblíž Hancock Park, se neví. Rihanna se k případu odmítá vyjadřovat. Navíc, jak se ukázalo ze soudního spisu, na tísňovou linku 911 ani nevolala ona, ale někdo, kdo zaslechl její křik. Když na místo incidentu dorazila policie, Robyn Rihanna Fenty, jak zní občanské jméno umělkyně, odmítla lékařské ošetření, ale dovolila státním orgánům pořízení fotek do soudního spisu. A dle slov jednoho z představitelů zákona, které snímky následně viděli, se jedná o vskutku „šokujícím důkaze násilí“. Brown zpěvačce způsobil závažná poranění na obou stranách obličeje v podobě podlitin a odřenin, jakožto i zranění ústní dutiny a nosu. Na jedné ruce a na prstech jsou vidět stopy kousnutí. Rihanna policii vysvětlila, že ji Brown mlátil pěstmi, ale nepoužil žádný další předmět nebo zbraň. Komentovat událost dále na veřejnosti odmítli pak jak mluvčí Browna, tak i Rihanny. Poslední jen ujistil média a posluchače, že je stav mladé hvězdy „dobrý“. Zároveň však oznámil, že její plánovaný samostatný koncert v Malajsii, byl zrušen.

Co se Brown týká, ten si okamžitě zajistil solidního advokáta Marka Geragose (jehož klientela zahrnuje hvězdy rangu Michaela Jacksona, Winony Ryder či Scotta Petersona) a na policejní stanici dorazil právě za jeho doprovodu. Pošramocené jméno zpěváka i tak si vyžádalo některá okamžitá opatření ze stran firem, které s nimi spolupracovaly. Pozastavená tak byla nová reklamní kampaň Doublemint s jeho účastí do úplného vyřešení případu. Dalším zklamáním pro mladého muže, kterého časopis Rolling Stone v loňském roce označil jako „nejlepšího nového Michaela Jacksona“, muselo být i to, že od akademie letos žádné ocenění nedostal, i přestože byl nominován hned ve dvou kategoriích: Nejlepší vokální spolupráce v oblasti popu za píseň No Air a Nejlepší R&B výkon za Take You Down.
Nakonec žádná soška nebyla přidělena ani Rihanně, která byla nominována v kategoriích Nejlepší vokální spolupráce v oblasti popu (stejně jako její přítel) za píseň If I Never See Your Face Again, kterou nazpívala s Maroon 5, Nejlepší dance nahrávka za skladbuDisturbia a Nejlepší hudební videomateriál za DVD Good Girl Gone Bad Live.

V médiích se jinak, jak se již dalo očekávat, začaly objevovat první reakce na celou nechutnou záležitost ze strany dalších celebrit. Své zděšení například v rozhovoru pro rádio KIIS-FM vyjádřil Kanye West, který Rihannu nazval „svou mladší sestrou“. „Jsem absolutně otřesen představou toho, co se odehrálo – z toho, jak mi celá situace byla popsána. Byl jsem naprosto zděšen i během svého vystoupení,“ přibližuje své pocity ve chvíli, kdy v rámci slavnostního večera musel vyjít na pódium spolu s  T.I., Jay-Z a MIA, poté co byl již informován o celé záležitost, a podotýká že by jí rád pomohl jakýmkoliv způsobem a že ho nezajímá jestli a nakolik je známa – „i kdyby pracovala pro McDonald’s… podobné věci se nesmí dít. ”