ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5493 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Müller vydá Všetko

0 Redakce 22.8.2011

6. září se na trhu objeví box se všemi alby, vzácnými nahrávkami i různými raritami, které kdy nahrál slovenský zpěvák Richard Müller. Ponese název Všetko a originálním způsobem oslaví umělcovu padesátku.  

„Rozsahem to bude zřejmě největší hudební projekt, jaký tu kdy vznikl. Ve speciální krabičce bude celkem pětadvacet nosičů – kompletní diskografie Banketu, diskografie mých sólových alb plus mnohé nahrávky, které lidé určitě nemají a ani nemohou mít,“ přibližuje zpěvák obsah boxu Všetko.

Sběratele potěší skladby, které vznikly ještě před oficiálním startem skupiny Banket, legendární písnička Model, se kterou Richard zvítězil na festivalu vojenské politické písně Zlatý palcát, nebo rarity ze společného nahrávání s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

„Možná si lidé ještě pamatují i singl Nahý. Vznikl v době, kdy jsem asi opravdu stál před národem nahý. Celý náklad vylisovaných nosičů se tehdy zlikvidoval a vůbec nešel do prodeje. Přesto neexistoval v těch dobách slovenský nebo český DJ, který by tu písničku neměl. Dodnes nevím, jak je to možné,“ vzpomíná s úsměvem Müller.

Součástí boxu Všetko bude i kniha s Richardovými osobními postřehy k jednotlivým nosičům. „Jsou to příběhy, které se vážou ke konkrétním albům, ba dokonce ke konkrétním skladbám,“ říká.

tz