ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Müller slaví 6. září padesátiny

0 Redakce 6.9.2011

Zpěvák, skladatel a textař Richard Müller, který je zásluhou hitů jako Po schodoch, Nebude to ľahké, Štěstí je krásná věc nebo Baroko známý i českým posluchačům, oslaví 6. září své padesátiny.
Absolvent oboru televizní dramaturgie a scenáristiky Müller se na tuzemské hudební scéně prosadil v 80. letech s kapelou Banket. V 90. letech na sebe upozornil hitem Štěstí je krásná věc z dílny Petra Hapky a Michala Horáčka a vydal se na sólovou dráhu.

Müller po roce 2000 střídal období uměleckých vzestupů s pády v soukromém životě. Ke dnu ho srážely problémy s drogami, divoké excesy a rozvíjející se duševní problémy. Vlivem maniodepresivní psychózy v roce 2006 ohlásil konec hudební kariéry. K velké radosti svých příznivců se však na koncertní pódia vrátil.

Loni vydal nové album s názvem Už a za několik dní vyrazí na česko-slovenské koncertní turné, na němž posluchačům představí nejenom nové skladby, ale i svou novou image. Podle managementu je plný sil a optimismu a zbavil se i nadbytečných kilogramů. Svůj styl doplní obleky šitými na míru.

Podle Müllerovy agentury se k jeho 50. výročí na trhu objeví speciální edice, která obsahuje všechna dosud vydaná alba i skladby, které dosud nikdy nebyly vydané pod názvem Všechno.

rwi