ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4850 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Müller připravuje Potichu Tour

0 Redakce 27.10.2010

Krátce po vydání alba Už vyrazí Richard Müller opět na cesty, tentokrát do českých a slovenských divadel. V klasickém komorním prostředí nabídne hostům svých koncertů starší i nové hity v netradičních intimních úpravách. 

I proto dostalo jeho připravované turné název Potichu Tour 2010. Sérii komorních vystoupení odstartuje 20. listopadu koncertem v Grand Hotelu Kempinski High Tatras na Štrbském plese.

„Bude to opravdu vypadat a znít jinak, než když jsme v minulých letech v halách a na festivalech hráli hlasitý bigbít,“ říká zpěvák. „Rád bych do playlistu zařadil i jiné než chronicky známé písničky. Celé vystoupení by mělo být pohlazením pro duši, proto tomu říkáme tiché turné.“

I letos budou Müllera na koncertech doprovázet osvědčení muzikanti – bubeník Juraj Kuchárek, kytarista Peter Markuljak, klávesák Vilo Vitéz, baskytarista Viktor Hidvéghy, hráč na dechové nástroje Michal Žáček a perkusionista Štefan Bugala.

Koncertní aranžmá připravují i pro skladby z aktuálního alba Už. Na desce znějí elektronicky, ale podle Müllera se dají upravit i pro potřeby živého turné. „Právě proto je to výzva a stojí za to přemýšlet nad tím, jak je zaranžovat.“ Netradiční zvuk písním dodají akustické nástroje – vibrafon, klarinet či perkuse.

V současnosti vybírá Müller se spolupracovníky i další písně z množství svých starších úspěšných skladeb. „Nemám žádnou zvlášť oblíbenou, klidně bych dokázal oželet kteroukoli, pokud by se do seznamu nedostala. Ale stejně platí, že za ty, které si nakonec vybereme, dám i obě ruce do ohně,“ tvrdí s úsměvem Müller.  

V květnu vydal Müller album Už, za necelý půlrok si pro něj do obchodů přišlo více než 20 tisíc fanoušků. Během prázdnin jej příznivci mohli vidět na nejvýznamnějších hudebních festivalech a na podzim dokončil knihu fotografií Enter.

tz