ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27357 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Krajčo si sám vylisoval vinyl

0 jsk 1.8.2018

Zpěvák a hudebník Richard Krajčo si měl včera možnost osobně vylisovat vinyl debutového alba svojí skupiny Kryštof – Magnetické pole.

Richard Krajčo se osobně zúčastnil přípravy a samotného lisování alba Magnetické pole v největší lisovně vinylových desek na světě GZ Media v Loděnici. Na vlastní oči měl možnost poznat, jak probíhají jednotlivé fáze celého procesu, který vede až k finálnímu elpíčku v provozu, kde vznikala například alba skupiny U2, Rolling Stones, Guns N’ Roses, Beatles, Lady Gaga, Michael Jackson, Rihanna, Madonna, Justin Bieber, Adele a mnohých dalších.

Magnetické pole dosud ve formátu vinylové desky nevyšlo. Ve své době byl tento debut skupiny Kryštof označen za ambiciózní projekt, který kultivovanou formou spojil melodické písničky s moderním elektronickým zvukem. Zatímco ve světě byl tehdy podobný přístup zcela běžný, u nás se stále ještě jednalo o ojedinělý experiment. Na Magnetickém poli zazářily písně Lolita, CosmoShop a Ženy.

Kromě alba Magnetické pole se chystá také vydání jeho následovníka, alba V siločarách. Oba tituly se na pultech objeví v říjnu.