ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16517 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Gere sbírku kytar

0 Redakce 13.10.2011

Americký herec Richard Gere vydražil v New Yorku prostřednictvím aukčního domu Christie´s svoji kolekci kytar za téměř miliom dolarů. Gereova sbírka 110 kytar a zesilovačů zahrnovala nástroje značek C. F. Martin, Gibson, Fender a Gretsch a také kytary, které před tím vlastnil bluesový kytarista Albert King a reggae hudebník Peter Tosh. Nejdražším kouskem ze sbírky se stala kytara Les Paul od společnosti Gibson z roku 1960, kterou zájemce koupil za více než 98.000 dolarů.

Gere uvedl, že nikdy neplánoval mít sbírku kytar a koupil si pouze ty, které se mu líbily a zněly jeho uším dobře. Rodák z Philadelphie pocházející z pěti dětí se zabýval hudbou od střední školy, kde hrál na klavír, kytaru a trubku.

Herec jmenovaný časopisem People v roce 1999 "nejsvůdnějším živým mužem", uvedl, že své hudební instrumenty rozprodal proto, aby podpořil globální humanitární účely. Gere, podle jedné z anket "muž roku 2006", je znám jako buddhista a aktivní zastánce tibetského dalajlámy. Jedná se o vytrvalého obhájce lidských práv v Tibetu. Také se zabývá prevencí AIDS, zejména v Indii.

Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Pretty Woman. V roce 2002 obdržel Zlatý glóbus za film Chicago a mimo jiné si zahrál v úspěšných snímcích Nevěrná (Unfaithful) a Proroctví z temnot (The Mothman Prophecies).

rwi