ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16126 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisérská verze Nymfomanky se objeví 15. září v tuzemských kinech

0 Richard Winter 14.8.2014

Filmoví příznivci budou mít možnost zhlédnout snímek Nymfomanka tak, jak jej zamýšlel režisér Lars von Trier. Režisérský střih má oproti krácené čtyřhodinové verzi, která se objevila v kinech v zimě, o hodinu a půl delší stopáž. V tuzemských kinech se objeví 15. září.

“Dlouhou verzi prvního dílu Nymfomanky jsme viděli v únoru na Berlinale. Je podstatně odvážnější pojetím sexuálních scén, obsahuje ale i celé epizody a dialogy, které v krátké verzi nejsou. Díky nim je příběh i psychologie postav propracovanější a srozumitelnější,” uvedl Jan Noháč z distribuční společnosti Aerofilms.

Dlouhá verze druhého dílu bude mít světovou premiéru na přelomu srpna a září na festivalu v Benátkách, zhruba o dva týdny později se oba dva prodloužené díly objeví v českých kinech. “Do kin vstupuje režisérská verze Nymfomanky 15. září, což je netradičně pondělí. Chceme tak využít licence hned od prvního možného dne, aby tuzemští fanoušci nemuseli čekat ani o chvíli déle než jejich zahraniční souputníci,” podotkl Noháč.

Film Nymfomanka provázely od počátku nejasnosti týkající se jeho dvou verzí. Verze určená pro kinodistribuci byla krácena kvůli obavám z přílišné sexuální otevřenosti i nezvykle dlouhé stopáže. Ke spekulacím přispěl i sám režisér, který si vymínil na začátku každého z obou dílů informaci, že diváci sledují “krácenou a cenzurovanou verzi filmu”. Údajně dokonce ani krátkou verzi neviděl.

“Očekávané uvedení režisérského střihu umožní divákům i fanouškům Larse von Triera na vlastní oči posoudit, nakolik film krácením ‚změkl‘ a zda nebyla narušena struktura děje. Těšíme se na odezvu diváků na verzi, při jejíž tvorbě byl Trier zcela svobodný a mohl realizovat svou vizi bez omezení,” sdělil ředitel Aerofilms Ivo Andrle.

Na krátkou verzi obou dílů Nymfomanky dorazilo do tuzemských více než 130.000 diváků.

Tagy: ,