ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16298 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisérka Alice Nellis natáčí film Revival

0 Petr Hašek 1.11.2012

Nový film Revival dokončuje v současné době režisérka Alice Nellis. Tragikomický snímek bude vyprávět příběh čtyř muzikantů, jejichž rocková skupina Smoke se za nejasných okolností rozpadla v roce 1972 a kteří se, každý z jiných důvodů, rozhodli pokusit o její comeback. Snímek, v němž hraje velkou roli hudba, přijde do kin během roku 2013.

Revival se začal natáčet 18. září. Autor hudby Jan Ponocný a režisérka využívají talentu Bolka Polívky (baskytara), Miroslava Krobota (kytara), Karla Heřmánka (klávesy) i Mariána Geišberga (zpěv), kteří púsobí jako sehraná hudební skupina.

“Oni nejsou muzikanti, ale jsou schopni to zahrát,” podotkl Ponocný, který s Nellis dělá již na čtvrtém filmu. V Revivalu si zahraje roli slepého bubeníka. V dalších rolích se objeví Vojta Dyk. V ženských rolích jim budou sekundovat Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková a Jana Hubinská. Sebe sama hraje skupina Nightwork.

“Je to také příběh čtyř lidí, které pozdní socialismus a raná revoluce zavedly do jiných životních situací, ale kteří i přesto mají stále něco společného. Myšlenka na společný revival nabízí každému z nich východisko, byť ze zcela jiných problémů. A také je to film o tom, že hudba, nad níž se naši rodiče kdysi pohoršovali, bude jednou hudba, které se budou naše děti smát, což je v pořádku,” uvedla režisérka Nellis.

rwi