ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28080 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Vladimír Michálek natáčí pro HBO šestidílný seriál Mamon

0 Richard Winter 25.6.2015

Režisér Vladimír Michálek dokončuje pro společnost HBO natáčení šestidílného seriálu. Hrdinou snímku s názvem Mamon je investigativní novinář zabývající se kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů k reportáži narazí na informace týkající se jeho bratra, který je do skandálního případu zapleten.

V hlavní roli se objeví Matěj Hádek, seriál uvidí diváci v říjnu. Bratra hlavního hrdiny hraje Michal Dlouhý, v dalších rolích se objeví například Gabriela Míčová, Tereza Hofová, Igor Bareš a Eva Leimbergerová.

Michálek natáčel především v Praze a v Nymburku, například před vazební věznicí na Pankráci či na hlavním nádraží. Natáčení uzavře koncem týdne v Budapešti.

Matěj Hádek se s Michálkem dobře zná, objevil se už v jeho filmech Pohádkář a Posel, ve kterém ztvárnil titulní roli. “Práce s ním a s jeho spolupracovníkem kameramanem Martinem Štrbou mě moc baví. Už proto, že vědí, co chtějí. Díky kamarádství je naše komunikace mnohem rychlejší,” uvedl Hádek.

Producentem seriálu je Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut Films. Zdůrazňuje, že seriál je fikce, ovšem odehrává se v současnosti, i když postavy ovlivňuje jejich minulost. “Hrdinové příběhu jsou fiktivní, ovšem vycházejí z naší současné reality,” podotkl Šlajer.

Podle režiséra Michálka jde o politický thriller, ve kterém je trochu mystéria. Na scénáři Štefana Titky, který ho zadaptoval podle norského televizního formátu Mammon, ho zaujalo, že jde o současnost.

Na příští rok Michálek připravuje černou komedii podle rozhlasové hry Petra Pýchy s názvem Benzína Dehtov. Jde o příběh čtveřice chlapíků na prahu čtyřicítky.