ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4845 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Vajdička pro ČT natáčí seriál Trapný padesátky

0 Richard Winter 3.2.2016

Režisér Michal Vajdička, umělecký šéf Dejvického divadla, začal pro Českou televizi natáčet nový dvanáctidílný komediální seriál Trapný padesátky. Scénář Ireny Obermannové svede dohromady tři hlavní hrdinky v podání Aleny Mihulové, Kláry Melíškové a Pavly Tomicové. Ty se, každá po svém, vypořádávají se životem po padesátce.

„Párkrát jsem si připadala jako trapná padesátka – nejdřív jsem se lekla a pak jsem si řekla – tak ať! To je ono! Užiju si to. A jak už je mým zvykem, napsala jsem o tom. Jednotlivé příběhy jsou odposlouchané od mých vrstevnic, které byly z toho nápadu nadšené,“ říká autorka scénáře Irena Obermannová.

„Padesátka je pro ženu důležitý životní mezník, je to přechodový věk z jedné životní fáze do druhé a je nesmírně zajímavé, jak se dnes tyto ženy mění, vypadají a chovají se úplně jinak než předešlé generace. Ačkoliv už jsou mnohdy babičkami, cítí se mladé a jsou mladé,“ dodává.

Tři hlavní hrdinky stojí před zásadní životní inventurou. Zneuznaná sochařka Ema (Pavla Tomicová) nemá ani zakázky, ani peníze na sochařský materiál. Bývalá televizní „rosnička“ Mia (Klára Melíšková) si zase nedovede přiznat, že její dávná sláva je ta tam. Do role Anči, která se neumí smířit s tím, že i ideální manželství může skončit nevěrou a rozvodem, obsadil režisér Alenu Mihulovou, čerstvou držitelku ocenění za nejlepší herečku roku z mezinárodního filmového festivalu v americkém Palm Springs, kde získala cenu za hlavní roli ve filmu Domácí péče.

Trapný padesátky

Režisér Michal Vajdička

„Anička ze začátku vypadá jako hospodyňka z reklamy na kypřicí prášek. Na konci je z ní ale silná žena pevně stojící na vlastních nohách. To je pro mě nejsilnější motiv celého jejího příběhu. A pro mě je to důvod dát do postavy ze sebe co nejvíce,“ přibližuje svou roli Alena Mihulová.

Její slova potvrzuje i kreativní producentka České televize Alena Müllerová, podle níž je hlavním tématem seriálu právě hledání ztracené sebedůvěry. K seriálu říká: „Ženy středního věku jsou dnes mnohem mladší a přitažlivější než tomu bylo dříve. Jen to ještě není všeobecně známo. A právě kvůli tomu vzniká náš provokativní seriál.“

Ženský svět se ale točí také kolem mužů. Do života tří hlavních protagonistek bude zasahovat například sympatický, ale věčně popletený majitel kavárny nebo nerudný majitel domu, brunátný šovinista, padesátník Standa, se kterým ženy svádějí každodenní boj.

Hudbu k seriálu složil skladatel a jazzový muzikant Emil Viklický, který si v seriálu zahraje částečně sám sebe, kavárenského klavíristu, tichého pozorovatele a glosátora absurdních útrap všech zúčastněných. Autorem textu titulní písně seriálu je Jiří Suchý.

Trapný padesátky

Trapný padesátky

(zdroj foto: Česká televize)